Літо - 2019


ЗВІТ про роботу дитячого табору із денним перебуванням "Сонечко"


/Files/images/b99696a3ad6d28470ad67480bcbce9aa.gif


Літо - це свого роду місток між навчальним роком, що завершився, і майбутнім. Канікули грають дуже важливу роль для розвитку, виховання й оздоровлення дітей. Літні канікули складають значну частину річного об’єму вільного часу школярів, але далеко не всі батьки можуть надати своїй дитині повноцінний, правильно організований відпочинок. Під час літніх канікул відбувається розрядка напруженості, що нагромадилася за рік, відновлення витрачених сил, здоров'я, розвиток творчого потенціалу. Істина говорить, що тільки здорова людина з гарним самопочуттям, психологічною стійкістю, високою моральністю здатна активно жити, успішно переборюючи різні труднощі і досягаючи успіхів у будь-якій діяльності. Тому батьків, педагогів хвилюють питання виховання здорової, фізично міцної дитини і розвитку в ній творчих здібностей. Ці функції виконує літній табір з денним перебуванням дітей.
Пришкільні табори - одна з найбільш затребуваних форм літнього відпочинку дітей шкільного віку. Літній відпочинок - це не тільки соціальний захист, це і можливість для творчого розвитку дітей, збагачення духовного світу й інтелекту дитини, радість спілкування, творчі відкриття, оригінальні ідеї. Виховна цінність системи літнього відпочинку полягає в тому, що вона створює умови для педагогічно доцільного, емоційно привабливого дозвілля школярів, відновлення їхнього здоров'я, задоволення потреб у новизні вражень, творчої самореалізації, спілкуванні і самодіяльності в різноманітних формах, що включають працю, пізнання, мистецтво, культуру, гру й інші сфери можливого самовизначення.
На сонечко я схожий
І сонечко люблю.
За сонцем повертаю
Голівоньку свою.
Ось під таким девізом 43 учня Новостепанівського НВК відпочивали з 3 червня по 21 червня 2019 року в таборі «Сонечко» з денним перебуванням. Чудових, цікавих 14 днів захоплюючих екскурсій, подорожей, конкурсів та естафет не забудуться довго табористами.
Повноцінне 2-разове харчування, сонячні ванни, ранкові зарядки вплинули позитивно на дитячий організм: стали рожевими щічки, завжди усміхнені радісні обличчя – ось результат відпочинку.
Наш табір називається «Сонечко». Він був створений на базі Новостепанівського НВК у 2000 році як дитячий майданчик, націлений на оздоровлення школярів і підготовку їх до активної участі в суспільно - громадському житті. Назва нашого табору - «Сонечко» - є невипадковою. Бо саме сонечко випромінює тепло і затишок. А хто з дітей не мріяв відчувати себе комфортно серед тепла і затишку ? Так, саме цього прагнуть наші діти.
За стародавньою легендою відомо: скільки може бути на небі сонечок? Завжди тільки одне. Воно світить всім, хто шукає світло, і зігріває усіх, кому потрібне тепло. З давніх-давен люди вклонялись Сонцю і просили у нього щастя. Якось, звернувся Бог до зірок, своїх дітей,: «Задумав я створити Матінку-Землю прекрасну і посіяти на ній насінники життя. Хто з вас хоче бути батьком для життя на Землі? Хто готовий віддати їй все своє тепло і світло?» Багато зірок просилося, - адже для зірки щастя - знайти своє місце. Але Бог сам вибрав для Землі зірку, якраз їй під стать і назвав її Сонцем.
Потім треба було Матінку-Землю прибрати. Посіяв Бог на Землі насінинку життя в перший раз. Посміхнулось Сонечко, і виросла з цієї насінинки різнобарвна сукня Землі: дерева, квіти, плоди різні.
Посіяв Бог на землі насінники життя у другий раз. Відправило Сонечко на Землю свої промінці, щоб зігріли вони насінини, погладили, приголубили і виросли з цих насінин тварини і птахи.
Посіяв Бог на Землі насінини життя в третій раз. Проникли сонячні промінці прямо в серцевину насінин життя, наповнили їх світлом, виросли з них різні народи і племена.
З того часу і почалось: посміхнеться Сонечко - зазеленіють дерева, розквітнуть квіти; приголубить Сонечко Землю - виводять тварини дитинчат, птахи пташенят; наповниться світлом серце людини - стає він Сонцю подібний, тепло і світло біля нього людям.
Кожна дитина неповторна, не схожа на інших. В таборі «Сонечко» кожен має в душі своє Сонечко.
Загальна мета роботи табору: організувати відпочинок та оздоровлення дітей в період літніх канікул, спрямувати їх діяльність в загальнопозитивній якості людини-учня.
На основі рекомендацій методичної літератури, творчості й ентузіазму вчителів, вихователів в Новостепанівському НВК на період з 03. 06. 2019 р. по 21. 06. 2019 р. був запланований і реалізований план дій для досягнення даної мети.
Увага щодо контингенту учнів акцентувалася, насамперед, на дітях з малозабезпечених, багатодітних сімей, на талановитих дітях.
За кілька місяців до початку відкриття табору був сформований кадровий склад працівників із числа вчителів школи. Проводилася велика підготовча робота, яка була спрямована на організацію місця відпочинку дітей, складання плану роботи з урахуванням інтересів дітей і запитів батьків.
Для щоденного відпочинку дітей були обладнані: чотири кімнати – кімната співу, кімната танцю, кінозал, кімната «WI-FI». У розпорядження табору надані спортивний і актовий зали, спортивний площадка на вулиці.
У таборі було сформовано три різновікові загони. Виховна робота в них базувалася на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективної творчої справи й полягала у проведенні кожного дня змістовної, цікавої, активної справи.
Звичайно, що реалізація завдань змісту роботи залежить від педагогічного колективу, його виховного потенціалу та майстерності. Кожний загін очолював педагог-вихователь, який забезпечував виконання дітьми розпорядку дня, організовував їх побут і спільно з вожатими готував та проводив оздоровчі та виховні заходи згідно з режимом дня та планом виховної роботи табору. У кожному загоні разом із вихователем працювали і два вожатих - школярі старших класів. Це дозволяло реалізувати всі заплановані виховні заходи.
План виховної роботи був насичений різноманітними заходами та складався з урахуванням побажань дітей. Із цією метою наприкінці навчального року була проведена анкета серед учнів «Що ти очікуєш від пришкільного табору? Твої пропозиції». Досвід показав, що пришкільний оздоровчий табір діти хочуть бачити схожим на заміські табори. Перш за все дітей привертають змістовні культурно-масові заходи, яскраві дійства та особиста участь у всіх справах. Ураховуючи всі об'єктивні та суб'єктивні можливості, рівень розвитку й вихованості та реальні запити учнів, виховна робота у таборі «Сонечко» мала на меті комплексну реалізацію пріоритетних напрямів виховання, зокрема патріотичного, морального, естетичного, фізичного, екологічного, які тісно взаємопов'язані, доповнюють одне одного.
Уся виховна робота в пришкільному таборі "Сонечко" була спрямована на духовно-моральний розвиток і виховання дитини. Програма денного перебування учнів у таборі була насичена різними спортивно-пізнавальними розвиваючими заходами й іграми, що сприяли активному відпочинку вихованців, а головне, формували творчі здібності дітей.
Успішний виступ дітей у заходах, конкурсах підвищував їхню соціальну активність, що повинна через якийсь час проявитися протягом навчального долі в шкільних справах.
Головним і найважливішим завданням педагогів було збереження здоров’я учнів та запобігання ними нещасних випадків при перебуванні не тільки в таборі, але й домашніх умовах. Повсякденно велися бесіди з учнями на основі перегляду документальних фільмів про небезпеку кишкових захворювань, поведінку біля водоймищ, у лісі, при екстремальних погодних умовах, про правила дорожнього руху і пожежної безпеки.
План роботи пришкільного табору був побудований з врахуванням усіх психологічних особливостей учнів. Для того, щоб дітям було цікаво відпочивати, нами було розроблено основні напрямки роботи для виховання у дітей навичок здорового способу життя. В основу роботи табору покладена програма духовно-морального, естетичного, фізичного виховання. У рамках програми з дітьми проводилася робота, що поєднувала розвиток і виховання з оздоровчим відпочинком.
Серед видів і форм діяльності особлива увага була приділена наступним формам: організаційно - громадській (презентація загонів табору, виконання доручень, щоденно відбувалися підсумки табірного дня); санітарно-оздоровчій (виконували санітарно-гігієнічні вимоги, дотримувалися розпорядку дня); спортивній (зарядка, спортивні змагання); пізнавальній (екскурсії, конкурси, спостереження за довкіллям); художньо-творчій (концерти, розважальні програми); трудовій; ігровій.
Усі вихователі вміло організовували роботу 3 табірних загонів: «Смішарики», «Капітошки», «Веселка». Під час роботи було враховано та задоволено потреби кожної дитини. Професіонали – вихователі талановито зацікавлювали та розвивали творчі здібності учнів, а це головне завдання роботи табору. Завдяки таким вмінням у таборі «Сонечко» були створені відносини взаємоповаги, взаєморозуміння, взаємодопомоги між дітьми та вихователями.
Щоденна робота табору була побудована на засадах національно-патріотичного виховання школярів. Діти дізнавалися про культурну й духовну спадщину українського народу - співали українських пісень, розказували вірші, ділилися звичаями та традиціями окремих родин.
В процесі виховання школярів велика увага приділялася товариськості, дружбі, любові до ближнього, моральним цінностям людини.
Особливою популярністю користувався у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчій потенціал. Завдяки пропозиціям дітей у таборі з'явились такі заходи: «Міс та Містер Табору», «Розсміши коміка», «Веселі робінзони», «Казочка на новий лад», фестиваль «Хвилина слави», квест-гра «В пошуках солодкого скарбу». Ці заходи тільки на перший погляд здаються розважальними. Під час підготовки до них та під час проведення учні розкрилися з найнесподіваніших сторін. Діти, які під час навчального року не проявляли жодних організаційних і творчих здібностей, отримали можливість «запалити свою зірку». Також у даному напрямку проводилися заходи: конкурс дитячого малюнку, «Малюнок на асфальті», конкурс на найкращий віночок із польових квітів, ліплення із пластиліну улюблених казкових персонажів. Діти захоплююче переглянули добірку мультимедійних фільмів. Улюбленою розвагою вихованців було виконання пісень за принципом «караоке» і весела дискотека.
До походів у дітей завжди особлива любов: чекання пригод, новизни і романтики перетворює будь-якої дитини у витривалого і терплячого туриста, готового миритися з утомою і незручностями заради дзюркоту ріки, аромату лісу, співу птахів. Ряд заходів, а саме, екскурсії мальовничими куточками рідного краю, конкурси акторської майстерності, вікторина « Лікарські та отруйні рослини нашого села» - спрямовували школярів до шанобливого ставлення всього, що нас оточує.
Щоб у дітей не залишалося жодної хвилинки для нудьги, на період роботи табору «Сонечко» працювали «літні» гуртки: Рижонко С. Д. та Шестовицька С. І. – «Майстерня умілих рук», Ковальов М. І. – «Шкіряний м’яч», Мукоїда І. С. – «Срібні дзвіночки». Заняття гуртків проводилися по 30 хвилин. Протягом дня вихованці кожного загону мали можливість відвідати три різні гуртки. Графік роботи гуртків складався так, щоб чергувались різні види діяльності (спорт, художня праця, музика, хореографія, театралізація). Кожного дня розклад роботи гуртків змінювався.
Основне завдання табору - оздоровлення дитини. Відтак, щоденна зустріч з вихованцями розпочиналася спортивною зарядкою. Значна увага приділялася рухливим іграм та вправам протягом усього дня. Впродовж роботи табору проведено ряд спортивних змагань та турнірів. До вподоби малюкам були «Третій зайвий», «Квач», «Школярі», «Кошеня і мишка», «Шишки, жолуді, горіхи» та інші.
Вихователі щодня проводили хвилинки здоров'я, використовуючи різні форми роботи, сприяли організації і проведенню конкурсів малюнків і інших заходів, що проводилися як у кабінеті, так і на свіжому повітрі, у спортивному залі.
Усі діти з інтересом і радістю брали активну участь у всіх заходах. З великим задоволенням діти співали в караоке, дивилися пізнавальні фільми, змагалися в спортивних іграх.
Протягом усього часу проводилися заняття по екології у виді вікторин, конкурсів, круглих столів.
Дітям дуже полюбилися заняття по образотворчому мистецтву, на яких вони довідалися багато нових образотворчих прийомів. Усі дитячі вироби були представлені на виставці.
Поняття "здоровий спосіб життя" необхідно закладати ще в дитинстві. По опитуваннях дітей, батьки багатьох з них шукають порятунок у медикаментах, недооцінюють силу впливу на організм і ефективність таких факторів, як рухова активність, загартовування й ін. Бесіди, екскурсії, свята за даними темам сприяли підвищенню інтересу дітей до власного здоров'я. Щодня в таборі були організовані заходи щодо оздоровлення вихованців. Ранкова зарядка проводилася під музику в спортивному залі вчителем фізкультури Ковальовим Миколою Івановичем. Дітям подобалося брати доля в різних рухливих іграх і змаганнях, необхідно відзначити, що подібні заходи зміцнюють командний дух і почуття ліктя, що в нашу годину необхідно як щеплення від байдужості і жорстокості.
Набуті свої вміння, навички і талант вихованці виявили у заключній лінійці. Щиро дякували своїм наставникам за цікаво проведений час. На закритті табірної зміни діти підготували свої концертні номери.
Звичайно ж, готового рецепту "дзвінкого літа" не існує, але вчителя нашої школи переконані, що взаєморозуміння і гарний настрій - запорука успіху в рішенні цієї задачі.

День за днем

1 день - 03. 06. 2019 року

День знайомств

Гасло дня: « Давай знайомитися знову»

/Files/images/1001.JPG

/Files/images/1002.JPG

2 день - 04. 06. 2019 року

Відкриття табірної зміни

Гасло дня: «Ми - громадяни Сонячної країни!»

/Files/images/1003.JPG

/Files/images/1004.JPG

4 день – 06. 06. 2019 року

День дівочої чарівності

Гасло дня: «Краса і розум поруч йдуть!»

/Files/images/1007.JPG

/Files/images/1008.JPG

5 день – 07. 06. 2019 року

День юних патріотів

Гасло дня: «Світ відкриває Україну, Україна відкриває світ»

/Files/images/1009.JPG

/Files/images/1010.JPG

6 день – 10. 06. 2019 року

День безпеки

Гасло дня: «Про безпеку свою дбай, життя своє оберігай»

/Files/images/1011.JPG

/Files/images/1012.JPG

7 день – 11. 06. 2019 року

День сміху та гумору

Гасло дня: «Сміх подовжує життя, то ж смійся, друг, до забуття»

/Files/images/1013.JPG

/Files/images/1014.JPG

8 день - 12. 06. 2019 року

День мужності і галантності

Гасло дня: «Честь і сміливість досі в пошані!»

/Files/images/1015.JPG

/Files/images/1016.JPG

9 день - 13. 06. 2019 року

День дружби

Гасло дня: «Друг - це надійна людина завжди, друг не залишить тебе у біді»

/Files/images/1017.JPG

/Files/images/1018.JPG

10 день - 14. 06. 2019 року

День туризму

Гасло дня: «Чудеса трапляються! Поміть їх!»

/Files/images/1019.JPG

/Files/images/1020.JPG

11 день - 18. 06. 2019 року

День мистецтва

Гасло дня: «А ні дня без суму, а ні дня без ліні»

/Files/images/1021.JPG

/Files/images/1022.JPG

12 день - 19. 06. 2019 року

День казки

Гасло дня: «Казкове дитинство!»

/Files/images/1023.JPG

/Files/images/1024.JPG

13 день - 20. 06. 2019 року

День спорту

Гасло дня: «Щоб здоровим бути сповна, Фізкультура всім важна!»

/Files/images/1025.JPG

/Files/images/1026.JPG

14 день - 21. 06. 2019 року

День табору

Гасло дня: «Табір милий, прощавай - наступного літа нас зустрічай»

/Files/images/1027.JPG

/Files/images/1028.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1415

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.